Editörden
PDF

Nasıl Atıf Yapmalı

1.
Dokgöz H. Editörden. Bull Leg Med [Internet]. 23 Aralık 2018 [a.yer 23 Mayıs 2019];23(3). Erişim adresi: https://www.adlitipbulteni.com/index.php/atb/article/view/1262

Öz

Değerli Adli Bilimciler,
Adli Tıp Bülteni’nin 2018 yılı son sayısıyla karşınızdayız. 2019 yılının adli bilimler alanında çalışan hepimize sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini diliyoruz.
Adli Tıp Bülteni, DOAJ (Directory of Open Access Journals) gibi uluslararası indekslerce taranan uluslararası bir dergi niteliğine kavuşması yanında Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı tarafından Doçentlik Başvuru Şartlarının “Ulusal Makale” maddesinde “ULAKBİM tarafından taranan ulusal hakemli dergilerde yayımlanmış makale” koşulu da getirilmiş olup adli bilimler kapsamında ülkemizden sadece Adli Tıp Bülteni’nin TÜBİTAK ULAKBİM TR Dizin kapsamında dizinlenen dergiler arasında yer almasından mutluluk ve gurur duyuyoruz.
Dergimizin bu sayısında da adli bilimler alanından farklı disiplinlerden çalışmaları sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Çalışmalarınızı dergimize gönderirken dergimiz yazım kurallarını dikkatle incelemenizi sizlerden rica ediyoruz. Adli bilimler alanında birbirinden değerli çalışmaların yanında “Türkiye’de ve Dünyada Adli Edebiyat” konusunun irdelendiği çalışmanın ses getireceğini ve bir boşluğu dolduracağını düşünüyoruz. Bilimin edebiyat ve sanatta yeni ufuklar açıcı niteliğinin görünür kılınması ve liyakatin adli bilimler alanında ne kadar önemli olduğunu yaşam bize her gün göstermeye devam ediyor.
Bilimselliğin geleceğin adli bilimlerini inşa etmede tek gerçek olduğu bilinciyle dergimizin bilimsel niteliğini hep birlikte daha da yükseklere taşımak, Adli Tıp ve Adli Bilimler alanında en güncel çalışmaların paylaşıldığı ortak bir platform olmaya devam etmesi dileğiyle...
Prof. Dr. Halis Dokgöz
Editör

PDF
Creative Commons License

Bu makale şununla ruhsatlandırılmıştır: Creative Commons Attribution 4.0 International License.

İndirme Sayısı

İndirme verileri henüz hazır değil.