Teşekkür
PDF

Nasıl Atıf Yapmalı

1.
Dokgöz H. Teşekkür. Bull Leg Med [Internet]. 15 Aralık 2014 [a.yer 23 Mayıs 2019];19(3). Erişim adresi: https://www.adlitipbulteni.com/index.php/atb/article/view/850

Öz

TEŞEKKÜR LİSTESİ / THANKS TO ADVISORY BOARD

Abdi ÖZASLAN

Hanın TUĞCU

Ahmet HİLAL

Işıl PAKİŞ

Ahmet YILMAZ

İbrahim ÜZÜN

Akça TOPRAK ERGÖNEN

İmdat ELMAS

Ali YILDIRIM

İsmail BİRİNCİOĞLU

Aysun BALSEVEN

Kemalettin ACAR

Ayşe KURTULUŞ DERELİ

Nebile DAĞLIOĞLU

Başar ÇOLAK

Necmi ÇEKİN

Berna AYDIN

Nergis CANTÜRK

Birol DEMİREL

Nesime YAYCI

Bülent ŞAM

Nursel GAMSIZ BİLGİN

Çağlar ÖZDEMİR

Nurşen TURAN

Çetin Lütfi BAYDAR

Oğuz POLAT

Ekin Özgür AKTAŞ

Recep FEDAKAR

Elif GÜNÇE ESKİKOY

Rıza YILMAZ

Erdem ÖZKARA

Sema DEMİRÇİN

Ergin DÜLGER

Sermet KOÇ

Faruk AŞICIOĞLU

Süleyman GÖREN

Fatih YAĞMUR

Şevki SÖZEN

Fatih YAVUZ

Taner AKAR

Fatma Yücel BEYAZTAŞ

Ufuk KATKICI

Fevziye TOROS

Yalçın BÜYÜK

Gürcan ALTUN

Yasemin BALCI

Gürsel ÇETİN

Yaşar BİLGE

Hakan KAR Hakan ÖZDEMİR

Zerrin ERKOL

 

 

PDF

Adli Tıp Bülteni, açık erişimli bilimsel bir dergidir. Açık erişim, çalışmaların özgürce halka açılmasının bilginin küresel olarak paylaşımını arttıracağı prensibine dayanarak kullanıcı veya kurumlara ücret ödemeden tüm içeriğin serbest biçimde sunulması demektir. Dergimiz ve bu internet sitesinin tüm içeriği Creative Commons Attribution (CC-BY) lisansının şartları ile ruhsatlandırılmıştır. Bu durum, Budapeşte açık erişim girişiminin (BOAI) açık erişim tanımı ile uyumludur.
Creative Commons Attribution Lisansı, kullanıcıların bir makaleyi kopyalamasına, dağıtmasına ve nakletmesine, makaleyi uyarlamasına ve makalenin ticari olarak kullanılmasına imkan tanımaktadır. CC BY lisansı, yazarına uygun şekilde atfedildiği sürece açık erişimli bir makalenin ticari ve ticari olmayan mahiyette kullanılmasına izin vermektedir.
Adli Tıp Bülteni, hak sahipleri olarak yazarların, makalenin kabulünden önce telif hakkı ve etik sözleşmesini imzalayarak dergiye göndermesini talep etmektedir. Yazarlar, çalışmalarının telif hakkını elinde tutmaya devam etmekte, Adli Tıp Uzmanları Derneğine yayınlama izni vermektedir. Bu sayede hem Dergi makaleyi yayımlama hakkına sahip olmakta hem de söz konusu çalışmanın yazarın kendi özgün çalışması olduğu ve geçerli bir araştırmaya dayandığını beyan etmesi dahil çeşitli hususların doğrulanmasına imkan vermektedir.
Çalışmalarının Dergimizde yayınlanmasını isteyen yazarlar aşağıdaki şartları kabul etmiş sayılırlar:
*Telif hakkı yazarlarda kalmakla birlikte, Dergimize çalışmayı ilk kez yayınlama izni verilmekte, aynı anda yazara atıfta bulunulmak ve ilk kez dergimizde yayınlandığı belirtilmek kaydı ile çalışmanın özgürce paylaşılmasına imkan tanıyan Creative Commons Attribution Lisansı ile ruhsatlandırılmaktadır.
*Yazarlar, çalışmanın ilk kez dergimizde yayınlandığı belirtilmek kaydı ile, dergimizde yayınlanan sürümünün münhasır olmayan şekilde dağıtılması (Ör., kurumsal bir bilgi havuzuna eklenmesi veya bir kitapta yayınlanması) için ayrı, ek sözleşmeler yapabilirler.
*Yayınlanan çalışmanın daha erken ve daha fazla atıf alması kadar bilginin daha verimli olarak paylaşılmasına imkan sağlayacağından dolayı, değerlendirmeye gönderilme öncesinde ve sonrasında yazarların çalışmalarını çevrimiçi olarak yayınlamalarına (kişisel internet sayfalarında yahut kurumsal havuzlarda) izin verilmekte ve teşvik edilmektedir.

İndirme Sayısı

İndirme verileri henüz hazır değil.