Duyurular

Adli Tıp Bülteni artık DOAJ'da

2017-07-01

DOAJ Künye

Değerli Adli Tıp Uzmanı ve Adli Bilimciler,
Dergimize göstermiş olduğunuz ilgi ve yapmış olduğunuz katkılar için çok teşekkür ederiz.
Size DOAJ (Directory of Open Access Journals) dizinine yapmış olduğumuz başvurunun kabul edildiğini ve Adli Tıp Bülteni’nin artık DOAJ tarafından dizinlendiğini bildirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Adli Tıp Bülteni Yayın Kurulu olarak değerli yazar ve danışmanlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Bilimselliğin geleceğin adli bilimlerini inşa etmede tek gerçek olduğu bilinciyle dergimizin bilimsel niteliğini hep birlikte daha da yükseklere taşımak, Adli Tıp ve Adli Bilimler alanında en güncel çalışmaların paylaşıldığı ortak bir platform olmaya devam etmesi dileğiyle…

##common.readMoreWithTitle##

Yeni Sayı

Cilt 22 Sayı 2 (2017)
Yayınlanma Tarihi: 2017-08-29

Tüm sayı

Editörden

Araştırma Makaleleri

Derlemeler

Olgu Sunumları

Tüm Sayılar

The Bulletin of Legal MedicineAdli Tıp Bülteni, Adli Tıp Uzmanları Derneği'nin resmi yayın organı olarak yılda üç kere yayınlanır.

Adli Tıp Bülteni, adli bilimlerde yapılan orijinal araştırmaları, olgu sunumlarını, editöryal yorumları, editöre mektup ve derlemeleri yayınlar. Derginin resmi dili Türkçe ve İngilizce'dir.

Adli Tıp Bülteni, uluslararası danışmanlı bir adli tıp dergisidir. 

Dergide yayınlanmak üzere gönderilen yazılar, araştırma ve yayın etiğine uygun olmalıdır. Dergiye gönderilen makale biçimsel esaslara uygun ise, editör ve en az iki danışmanın incelemesinden geçip, gerek görüldüğü takdirde istenen değişiklikler yazarlarca yapıldıktan sonra yayınlanır.

Tüm yazarların gönderilen makalede akademik-bilimsel olarak doğrudan katkısı olmalıdır. Yazıların sorumluluğu yazarlara aittir.

Dergi ile ilgili her türlü iletişim için kullanılacak adres:

Prof.Dr. Halis Dokgöz, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi, Adli Tıp Anabilim Dalı, Mersin, Türkiye.

Makale Başvuruları: Dergiye gönderilecek yazılar dergimizin www.adlitipbulteni.com adresinde bulunan online makale gönderme sisteminden yapılır. Online başvuru dışında gönderilecek yazılar değerlendirmeye alınamayacaktır. Adli Tıp Bülteni'ne gönderilen yazılar orijinallik yönünden taranmaktadır.

E-posta: halisdokgoz@adlitipbulteni.com

  • p - ISSN 1300-865X
  • e - ISSN 2149-4533